Strona: Nowy program stypendialny Indonezji – pilne zaproszenie dla polskich wyższych uczelni technicznych / Dział Współpracy Międzynarodowej

2018-02-01

Ambasada RP w Dżakarcie prosi o pilne przekazanie potencjalnie zainteresowanym polskim uczelniom poniższych informacji.

Ministerstwo Badań, Technologii i Szkolnictwa Wyższego _(Ministry of Research, Technology and Higher Education, MORTHE)_ Indonezji ogłosiło nową, zreformowaną edycję programu stypendialnego dla wykładowców politechnik i wydziałów technicznych uniwersytetów. Program o nazwie Vocational Competence Retooling Scholarship Program for Lecturers of Vocational Higher Education przewiduje wysłanie ok. 200 wykładowców na szkolenia w zagranicznych politechnikach, uniwersytetach i szkołach medycznych.

W ZWIĄZKU Z TYM MBTSW INDONEZJI ZAPRASZA POLSKIE UCZELNIE WYŻSZE DO PILNEGO SKŁADANIA PROPOZYCJI ZORGANIZOWANIA SZKOLEŃ DLA GRUP INDONEZYJSKICH WYKŁADOWCÓW.

Ponadto istnieje możliwość zaproponowania szkoleń w tematach pokrewnych, wykraczających poza wymienione wyżej. Wymaga to jednak od polskiej uczelni uzasadnienia, że szkolenie to jest relewantne dla rozwoju gospodarczego Indonezji.