Strona: Oferta praktyk w sekretariacie Uppsala University / Dział Współpracy Międzynarodowej

Oferta praktyk w sekretariacie Uppsala University

2023-06-20
, red.  Maria Warzybok-Lech

Sekretariat Koordynacyjny Programu Uniwersytetu Bałtyckiego przyjmuje teraz zgłoszenia na stanowisko stażysty jesienią 2023 r. Stażysta będzie pomagał Sekretariatowi w koordynowaniu projektów oraz organizowaniu konferencji i szkoleń dla naukowców, nauczycieli i studentów.

Sekretariat koordynuje Program z blisko 100 uczestniczącymi uniwersytetami w regionie Morza Bałtyckiego, współpracując na rzecz edukacji i badań w zakresie Zrównoważonego Rozwoju i Demokracji. Oferowanie staży to jeden ze sposobów, w jaki BUP stara się wspierać studentów w ich pierwszych krokach zawodowych.

Sekretariat Koordynacyjny BUP znajduje się na Uniwersytecie w Uppsali. Miasto Uppsala, jedno z najstarszych miast w Szwecji, ma wiele atrakcji i pięknych miejsc. Znajduje się również w pobliżu Sztokholmu (70 km) i międzynarodowego lotniska Arlanda (35 km).

Wymagania

Kandydat powinien być zapisany na jedną z  uczelni uczestniczących w BUP . Ponieważ praca Programu Uniwersytetu Bałtyckiego jest zorganizowana wokół  10 tematów BUP  związanych ze zrównoważonym rozwojem, wymagane jest, aby wnioskodawca posiadał wiedzę i interesował się dziedziną zrównoważonego rozwoju.

Do wniosku należy dołączyć:

• CV
  • List motywacyjny, który zawiera informacje, dlaczego jesteś zainteresowany stanowiskiem stażysty, wcześniejsze doświadczenia zawodowe i co sprawia, że ​​jesteś dobrym kandydatem. W liście motywacyjnym prosimy odpowiedzieć na następujące pytania:
    Dlaczego interesuje Cię Program Uniwersytetu Bałtyckiego?
    Jakie jest Twoje doświadczenie i zainteresowanie regionem Morza Bałtyckiego?
    Przy jakich zadaniach wolałbyś pracować w Sekretariacie BUP? Jak chcesz przyczynić się do programu?
    Czy staż byłby częścią Twoich studiów?
    W jakim okresie wolałbyś być stażystą?

Zgłoszenia należy przesyłać do koordynatora Projektu BUP Lyudmyla Babak na adres  lyudmyla.babak@balticuniv.uu.se

Okres, czas trwania i nakład pracy na stażu zostaną ustalone indywidualnie w zależności od zainteresowań i umiejętności stażysty. Nabór wniosków trwa do  25 czerwca 2023 r.

Warunki odbywania stażu w BUP

Baltic University Program zapewnia miejsce pracy w Sekretariacie w Uppsali oraz zarządzanie pracą w czasie stażu. Ponieważ BUP jest programem międzynarodowym, językiem roboczym jest angielski.

Staż jest bezpłatny, a stażysta musi również pokryć koszty podróży, zakwaterowania i utrzymania we własnym zakresie.

Zachęcamy kandydatów spoza Szwecji do zwrócenia się do lokalnych biur programu Erasmus w celu zbadania możliwości otrzymania stypendiów na staż:  https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/opportunities/traineeships-students_en

Przydatne linki:

Erasmusowe informacje o stażach