Strona: Powitanie studentów programu Erasmus / Dział Współpracy Międzynarodowej

2022-10-06
, red.  Monika Stanisz

Plan Welcome Day

W semestrze zimowym 2022/23 studia podejmie 45-ciu studentów z Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch i Turcji. Studenci pochodzą z uczelni europejskich z którymi Politechnika  podpisała umowy partnerskie.

W dniu 3 października br. studentów przywitał prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej mgr Edyta Ptaszek, oraz koordynator Erasmus studentów przyjeżdżających mgr Monika Stanisz. Erasmusi  otrzymali niezbędne informacje o organizacji kształcenia, zakwaterowaniu, prawach i obowiązkach studenta PRz, którymi na semestr się stają. Zorganizowano program integracyjny przygotowany specjalnie na semestr zimowy:  wyjście do Parku Trampolin, a także wycieczkę do Muzeum-Zamku w Łańcucie.

Uczelnie partnerskie

Studia w ramach programu Erasmus to niewątpliwie najpopularniejsza forma mobilności akademickiej wśród studentów. Przyjazd studentów zagranicznych z uczelni partnerskich jest zawsze oczekiwanym wydarzeniem i od lat podkreśla międzynarodowy charakter uczelni. Erasmusi  stają się częścią społeczności akademickiej Politechniki. Zasada wzajemności w realizowaniu umów międzyinstytucjonalnych umożliwia studentom PRz wyjazd na semestralne studia do uniwersytetów, z których przyjechali studenci:  Universidad Rey Juan Carlos, University of Seville, Munzur University, Universidade do Minho, Coimbra Institute of Engineering, Universidad de Oviedo, Universidade de Aveiro, University of the Basque Country, Eskisehir Technical University, Universidade de Coimbra, Ca' Foscari University of Venice, Fachhochschule Südwestfalen, Erciyes University, Universidade da Beira Interior, lub też innych uczelniwylistowanych na stronie: https://dwm.prz.edu.pl/program-erasmus/uczelnie-partnerskie

Nabór na wyjazdy w ramach programu dla studentów PRz rozpocznie się początkiem marca 2023.

Zapraszamy do udziału.