Strona: Pożegnań nadszedł czas / Dział Współpracy Międzynarodowej

2021-07-02
, red.  Monika Stanisz
Grupa studentów Erasmus II semestru

W tym tygodniu żegnamy naszych Erasmusów. 28 studentów z Hiszpanii, Portugalii, Turcji i Włoch zakończyło jednosemestralne studia na politechnice.

Najwięcej studentów przyjął Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa – 14 osób, który od 10 lat cieszy się dużą popularnością wśród studentów uczelni partnerskich,; kolejno Wydział Elektrotechniki i Informatyki – 5 osób, Wydział Zarządzania – 4 osoby, Wydział Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury – 3, a Wydział Chemii – 2 osoby.

W trakcie pobytu studenci mieli okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych przygotowanych przez Centrum Sportu Akademickiego, czy też kursach prowadzonych przez Centrum Języków Obcych w tym kursie języka i kultury polskiej. W ramach wydarzeń integracyjno-kulturalnych studentom zaoferowano wyjście do parku trampolin, a także udział w koncercie Grupy MoCarta.

W semestrze zimowym roku akademickiego 2021/22 Politechnikę Rzeszowską jako cel swojej mobilności akademickiej w ramach programu Erasmus wybrało ponad 60 studentów.