Strona: Pracownik WCH z wykładami w Universidade Federal de Ouro Preto / Dział Współpracy Międzynarodowej

Pracownik WCH z wykładami w Universidade Federal de Ouro Preto

2019-02-19
, red.  Monika Stanisz

W dniach 4-8 lutego br. pracownik Wydziału Chemicznego PRz dr hab. inż. Tomasz Ruman, prof. PRz w ramach Programu Erasmus+ złożył wizytę w Brazylii na Uniwersytecie Federalnym Ouro Preto (UFOP, Universidade Federal de Ouro Preto). Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Władzami UFOP m.in. z prof. Renata Guerra de Sá Cota (Prorektor ds. nauki), podczas którego zaprezentowano zaplecze badawcze i strukturę uczelni oraz warunki kształcenia na obydwu uczelniach a także omówiono możliwości współpracy z Politechniką Rzeszowską. Omówiono także aktualny stan współpracy naukowej oraz plany na przyszłość. W drugim dniu wizyty odbyły się konsultacje naukowe z pracownikami UFOP z naciskiem na inicjację nowych wspólnych badań. Dwa dni później odbyło się seminarium dla pracowników i studentów uczelni, podczas którego T. Ruman wygłosił wykład na temat obrazowania obiektów biologicznych za pomocą spektrometrii mas z wykorzystaniem nanocząstek metalicznych oraz związków aktywnych do terapii BNCT. Przedstawiono aktualne osiągnięcia zespołu z PRz w tych tematach oraz wspólne z UFOP plany badawcze.

Wizyta w Brazylii odbyła się w ramach programu programem Erasmus+ z krajami partnerskimi.

T. Ruman