Strona: Prof. Reggie Davidrajuh z wizytą w Politechnice Rzeszowskiej / Dział Współpracy Międzynarodowej

Prof. Reggie Davidrajuh z wizytą w Politechnice Rzeszowskiej

2022-07-12
, red.  Dr inż. Sławomir Samolej

Na Politechnice Rzeszowskiej gościł prof. Reggie Davidrajuh z Uniwersytetu Stavanger w Norwegii. Wizyta została zorganizowana w ramach Programu Edukacja, Mobilność w szkolnictwie wyższym, finansowanego z funduszy EOG oraz budżetu państwa.

Profesor Reggie Davidrajuh jest autorem oryginalnego oprogramowania do modelowania systemów zdarzeń dyskretnych z zastosowaniem pakietu Matlab i Sieci Petriego stosowanego do badań w wielu ośrodkach naukowych na świecie. Podczas przyjazdu podzielił się najnowszymi możliwościami swojego systemu z pracownikami i studentami Wydziału Elektrotechniki i Informatyki. Przeprowadzone zajęcia dydaktyczne i szkolenia dotyczyły między innymi zastosowań Sieci Petriego do zarządzania ruchem ulicznym oraz modelowania rozproszonych systemów czasu rzeczywistego, w tym systemów awionicznych.

Spodziewanym efektem wizyty profesora, która odbywała się w drugiej połowie maja (16-20.05.2022), są przyszłe wspólne publikacje z pracownikami WEiI PRz.