Strona: Program dla studentów: Ambasador „EU Careers” / Dział Współpracy Międzynarodowej

Program dla studentów: Ambasador „EU Careers”

2021-02-23

Jeśli jesteś studentem i chciałbyś na swojej uczelni promować możliwości pracy w instytucjach UE, możesz zgłosić się do udziału w programie dla studentów „EU Careers” Student Ambassadors. Zaproszenie kierowane jest do osób otwartych i łatwo nawiązujących kontakty.

Do zadań ambasadorów należą m.in.: udzielanie informacji zainteresowanym studentom oraz absolwentom, organizowanie spotkań z urzędnikami UE, współpraca z KPRM, Przedstawicielstwem KE w Warszawie oraz organizacjami i samorządami studenckimi.

Jak co roku wybrani kandydaci wezmą udział w szkoleniach organizowanych w Brukseli (dwie osoby) oraz w Warszawie (pozostała grupa). Szkolenie, w zależności od sytuacji pandemicznej, będzie miało formułę stacjonarną lub on-line.

Celem programu dla studentów-ambasadorów „EU Careers” jest stosowanie innowacyjnych sposobów promowania pracy w instytucjach europejskich. Metody promocji obejmują:

• udział w targach pracy lub organizowanie prezentacji dla innych studentów
  • budowanie sieci współpracy między uczelniami i udzielanie informacji
  • aktywną obecność w Internecie i mediach społecznościowych
  • udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące pracy w strukturach unijnych.

Wymogi podstawowe

• Pełnienie roli ambasadora przez co najmniej dwie godziny tygodniowo
  • Zorganizowanie co najmniej jednego wydarzenia bądź prezentacji lub udział w co najmniej jednym wydarzeniu bądź prezentacji związanymi z rolą ambasadora
  • Regularna komunikacja ze swoim koordynatorem „EU Careers”
  • Udział we wszystkich oferowanych szkoleniach (online)
  • Rejestrowanie wykonanych zadań i regularne zdawanie relacji z ich realizacji

Jak się zgłosić

Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą wysyłać formularze zgłoszeniowe za pośrednictwem strony http://ambasadorue.prz.edu.pl/ do 3 marca 2021 r.

Możesz się zgłosić, jeśli:

• jesteś obywatelem UE
  • posługujesz się płynnie językiem angielskim i jednym z języków obowiązujących w kraju, w którym studiujesz
  • masz możliwość wzięcia udziału w obowiązkowym jednodniowym szkoleniu w październiku 2021 r.
  • jesteś studentem i podczas udziału w programie będziesz zarejestrowany i obecny na uczelni (październik 2021 r. – wrzesień 2022 r.).

Wszelkie pytania można przesyłać na adres: EPSO-CAREERS-AMBASSADOR@ec.europa.eu

Więcej informacji o programie tutaj