Strona: Program VULCANUS - miejsca na praktyki zawodowe w Japonii czekają / Dział Współpracy Międzynarodowej

Program VULCANUS - miejsca na praktyki zawodowe w Japonii czekają

2021-01-17
, red.  Katarzyna Kadaj-Kuca

Do 10 lutego br. studenci i doktoranci kierunków ścisłych i technicznych mogą wnioskować o udział w programie „Vulcanus in Japan”, który pozwala na wyjazd do Japonii, intensywny kurs języka japońskiego i praktyki w czołowych japońskich firmach, takich jak Mitsubishi, Hitachi, Fujitsu i innych.

Program Vulcanus in Japan jest adresowany do studentów, którzy w chwili ubiegania się o udział, są przynajmniej na 4 roku studiów i maksymalnie na przedostatnim roku studiów doktorskich.

W programie przewidziane są praktyki w firmach w Japonii, trwające osiem miesięcy oraz udział w intensywnym, czteromiesięcznym kursie języka japońskiego.

Uczestnicy programu otrzymują stypendium w wysokości 1.900.000 jenów, które jest przeznaczone na pokrycie kosztów przelotu i własne wydatki.

Koszty zakwaterowania w Japonii, kursu językowego oraz udziału w seminarium na temat Japonii są pokrywane przez koordynatora programu Centrum Współpracy Europejsko-Japońskiej.

Praktyki w ramach programu są realizowane od września 2021 do sierpnia 2022 r.

Kandydaci do udziału w programie muszą być obywatelami jednego z państw UE lub kraju COSME, studiować kierunki techniczne lub ścisłe, mieć bardzo dobre wyniki w nauce i bardzo dobrze znać język angielski.

W tym roku pierwszy etap aplikacji odbywa się on-line (formularz on-line).

Szczegółowe informacje oraz dokumenty aplikacyjne są dostępne na stronie internetowej organizatora.