Strona: PROM_ krótkoterminowa wymiana akademicka / Dział Współpracy Międzynarodowej

PROM_ krótkoterminowa wymiana akademicka

2024-04-26
, red.  A.Kędzior

Dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickie, ogłasza nabór wniosków o udział w programie pn. PROM – krótkookresowa wymiana akademicka – nabór 2024.

Celem Programu jest rozwój umiędzynarodowienia instytucji szkolnictwa wyższego i nauki poprzez krótkookresową wymianę stypendialną.

Umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego i nauki przyczynia się do podniesienia jakości kształcenia poprzez włączenie w proces kształcenia możliwości zdobycia doświadczeń międzynarodowych, odbycia praktyk w odmiennym środowisku oraz poznania różnorodności kulturowej i językowej. Międzynarodowa mobilność akademicka otwiera horyzonty, pozwala doskonalić nie tylko konkretne umiejętności (specjalistyczną wiedzę i umiejętności, języki obce), ale także kompetencje miękkie - przekrojowe (radzenie sobie ze zmianą i niepewnością, komunikację, kreatywność, rozumienie międzykulturowe, pracę w zespole), które uczestnik mobilności może wykorzystać w różnych momentach rozwoju kariery zawodowej.

Cele szczegółowe Programu/ oczekiwane rezultaty to:

1) rozwój kompetencji osób studiujących, doktorantów i doktorantek oraz kadry z kraju i z zagranicy poprzez realizację krótkookresowej międzynarodowej wymiany stypendialnej

2) wzrost jakości kształcenia dzięki realizacji krótkookresowych wymian osób studiujących, doktorantów i doktorantek oraz kadry z kraju i z zagranicy

3) wzrost liczby zrealizowanych krótkookresowych mobilności.

Program będzie realizowany w danym naborze: od 01.10.2024 r. do 31.12.2025 r.

Natomiast okres planowania realizacji Projektów w naborze do Programu: od 01.10.2024 r. do 30.09.2025 r. Planowany okres realizacji Projektów nie może wykraczać poza okres realizacji Programu w naborze.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej:

Zachęcamy do aplikowania.