Strona: Przed wyjazdem do Chin / Dział Współpracy Międzynarodowej

2019-03-15
, red.  Edyta Ptaszek
Fot.: A. Surowiec

Spotkanie informacyjne w sprawie wyjazdu na jednosemestralne studia do Chin spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony studentów. Było okazją do zadawania pytań o szczegóły związane z wyjazdem i systemem zaliczeń w chińskiej uczelni.
Z relacji studenta, który odbył studia w Huazhong University of Science and Technology w miejscowości Wuhan słuchacze dowiedzieli się o warunkach życia, kosztach związanych z utrzymaniem podczas pobytu i miejscach które warto odwiedzić.

Prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. Grzegorz Ostasz i Pani dr Beata Zatwarnicka- Madura, którzy byli uczestnikami delegacji inicjującej współpracę z HUST wraz z pracownikami Działu Współpracy Międzynarodowej zachęcali studentów do podjęcia wyzwania. Pani Qinghua Zhang-Żyradzka opowiedziała o różnicach kulturowych i zachęcała do nauki języka chińskiego jeszcze przed wyjazdem.