Strona: Przed wyjazdem na studia do Chin / Dział Współpracy Międzynarodowej

Przed wyjazdem na studia do Chin

2019-06-17
, red.  Edyta Ptaszek
Foto.: arch. DWM

Studenci wyjeżdżający do HUST (Chiny) mimo licznych obowiązków związanych z zaliczeniem semestru letniego poświecili czas na szkolenie z języka chińskiego. Szkolenie odbyło się w dniach 12 -13 czerwca, poprowadziła je lektorka języka chińskiego Pani Qinghua Zhang- Żyradzka. Kolejna grupa studentów wyjedzie do Chin już we wrześniu 2019 r. W najbliższym semestrze 21 studentów z kierunków inżynierskich oraz licencjackich będzie reprezentować naszą uczelnię wśród młodzieży z całego świata studiujących w Huazhong University of Science and Technology
w Wuhan.

Od 2013 roku Politechnika umożliwia swoim studentom wyjazd na jednosemestralne studia do Chin, dzięki czemu studenci mają możliwość wzbogacenia swojego CV o cenne doświadczenia praktyczne, kulturowe i językowe poza granicami kraju. Dział Współpracy Międzynarodowej od 2013 wysłał już ponad 150 studentów do Chin w ramach umowy. Jest to bardzo promowany kierunek i cieszący się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży akademickiej.

Od października 2019 r. zapraszamy na kurs języka chińskiego dla studentów zainteresowanych wyjazdem do Chin na kolejne semestry. Informacja o zapisach będzie zamieszczona na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej i Studium Języków Obcych.