Strona: "REJS"- Program Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej / Dział Współpracy Międzynarodowej

"REJS"- Program Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

2018-03-07
, red.  ep

Celem programu jest zwiększenie mobilności międzynarodowej naukowców i nauczycieli akademickich zatrudnionych w polskich uczelniach oraz jednostkach naukowych poprzez umożliwienie im prowadzenia badaniach naukowych lub zajęć dydaktycznych w renomowanych zagranicznych ośrodkach na całym świecie. Wyjazdy trwające od 1 do 12 miesięcy pozwolą im na pobyt w uznanych ośrodkach naukowych, nawiązanie z nimi długofalowej współpracy oraz na realizację projektów wspólnie z wybitnymi naukowcami z zagranicy.

Program zapewnia finansowanie stypendium związanego z pobytem naukowca oraz jego małżonka i niepełnoletnich dzieci w zagranicznym ośrodku goszczącym oraz podróży między miejscem zamieszkania uczestnika programu a miejscowością, w której znajduje się ten ośrodek.

Wnioskodawcami w programie są indywidualni pracownicy naukowi oraz nauczyciele akademiccy, posiadający co najmniej stopień naukowy doktora, zatrudnieni w polskich uczelniach lub jednostkach naukowych.

Nabór wniosków trwa od 03.04.- 31.05. 2018r.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem programu. (w załączniku.).