Strona: Relacja z International Day / Dział Współpracy Międzynarodowej

2019-03-20
, red.  Edyta Ptaszek
Fot.: A. Surowiec

W dniu 18.03.2019 Dział Współpracy Międzynarodowej przy wsparciu Prorektora ds. Współpracy Międzynarodowej - prof. dr hab. Grzegorza Ostasza, miał przyjemność zaprosić środowisko akademickie do udziału w wydarzeniu "International Day (2019)". Spotkanie otworzyła pani mgr Edyta Ptaszek- Kierownik Działu. Zebranych licznie studentów powitał  Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej, zachęcając do czynnego udziału w Programie Erasmus + (studia i praktyki) oraz do otwarcia się na przygodę jaka wiąże się z podjętym wyzwaniem międzynarodowej mobilności. Zaproszenie do udziału w spotkaniu przyjął również  Prorektor ds. Kształcenia - dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz.

W trakcie spotkania omówiona została oferta studiów i praktyk w programie Erasmus +, przedstawiona przez pracowników Działu.  Głos w dyskusji zabrali również stypendyści programu oraz członkowie zarządu stowarzyszenia ESN PRz- organizacji społecznej  działającej przy Politechnice, która, jak wielokrotnie podkreślali prelegenci, może stanowić zaczątek mobilności pod szyldem Erasmusa.

Studenci z zainteresowaniem wysłuchali wystąpień pracowników biura nt. zasad, kryteriów naboru na studia i praktyki oraz prelekcji pani Niny Zhizhilashvili z Gruzińskiego Uniwersytetu Technicznego z Tibilisi w Gruzji, wraz z filmem nt. osobliwości regionu i folkloru gruzińskiego, a także relacji byłych uczestników programu Erasmus+; pana Jakuba Rycko i pana Rafała Smolaka, a także przedstawicieli z ESN (Erasmus Student Network) pani Agnieszki Głodowskiej
i Bartosza Ciska.

W organizację imprezy mającej charakter kulturowo-poznawczy włączyli się również zagraniczni studenci studiujący w Politechnice, zarówno przyjeżdżający na wymianę Erasmus + z Hiszpanii, Turcji, Portugalii, Gruzji jak i obcokrajowcy studiujący na pełnym toku studiów (Ukraińcy, Wietnamczycy). Chcąc przybliżyć "swój kawałek historii i tradycji" raczyli licznie przybyłych uczestników sporządzonymi przez siebie  potrawami, opowiastkami i śpiewem.

Pracownicy Działu Współpracy Międzynarodowej dziękują wszystkim za liczne przybycie i zaangażowanie.

Przypominamy, że nabór na studia i praktyki Erasmus + trwa do 29.03.2019 a na semestr studiów w Chinach do 04.04. 2019 r.