Strona: Relacja z wyjazdu w ramach Programu Erasmus+ / Dział Współpracy Międzynarodowej

Relacja z wyjazdu w ramach Programu Erasmus+

2019-05-20
, red.  Monika Stanisz

W dniach 5-11.05.2019 r w ramach programu UE Erasmus+ odbyłem wizytę w UNIVERSIDADE FEDERAL DE OURO PRETO celem wygłoszenia wykładów z zakresu analizy struktury geometrycznej powierzchni. W trakcie pobytu na w/w uczelni miałem możliwość uczestniczenia w spotkaniach z kilkoma zespołami badawczymi, podczas których omawialiśmy potencjalne obszary naukowe oraz problemy przemysłowe w obrębie których moglibyśmy w przyszłości prowadzić wspólne prace badawcze. W ramach wizyty zapoznałem się także z aparaturą badawczą jaką dysponuje uczelnia. Dodatkowo odbyłem spotkanie z prorektorem ds. badań naukowych i studiów magisterskich, oraz jego współpracownikami. Celem tego spotkania było zapoznanie się z programami kształcenia na poszczególnych kierunkach oraz wymiana doświadczeń w tym zakresie. Pragnę nadmienić iż udział w programie Erazmus+ przyniósł mi wymierne korzyści zarówno w sferze dydaktycznej jak i naukowej. Miałem możliwość zapoznać się z zasadami pracy brazylijskiej uczelni, nawiązać nowe kontakty jak również doskonalić praktyczne umiejętności w zakresie prowadzenia zarówno zajęć dydaktycznych jak i debat naukowych w języku angielskim. Ponadto pobyt w Ouro Preto dostarczył mi wielu niezapomnianych wrażeń, ze względu na bogactwo kulturowe, historyczne (wiele cennych zabytków znajduje się na liście UNESCO) oraz krajobrazowe tej części Brazylii.

Wiesław Graboń