Strona: Staff Training Mobility w ramach programu Erasmus+ / Dział Współpracy Międzynarodowej

Staff Training Mobility w ramach programu Erasmus+

2019-03-20
, red.  Monika Stanisz

W dniach 18-22 marca nasz dział gości pracowników uczelni partnerskich w ramach programu Erasmus+ Staff Training Mobility Panią Nino Zhizhilashvili, kierownika Biura Międzynarodowego w Georgian Technical University, Gruzja oraz Panią  Assel Baidildayevę, kierownika Programów Międzynarodowych w Taraz State University, Kazachstan. Szkolenie poświęcone było w głównej mierze wymianie doświadczeń na temat opracowywania treści wniosków aplikacyjnych w programie Erasmus+ dla krajów spoza Unii Europejskiej oraz nowych pomysłów na wspólne projekty w ramach Akcji 2. Dla Pań zorganizowano również zwiedzanie symulatora lotów dzięki uprzejmości dr inż. Grzegorza Kopeckiego, oraz laboratoriów na Wydziale Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury przygotowanego przez Panią mgr Joannę Krasoń. Przyjazd Pani Niny i Pani Assel zbiegł się w czasie z organizowanym przez DWM International Day, dzięki czemu nasz dział włączył Panie w to wydarzenie. Szczególne podziękowanie kierujemy do Pani Niny, która przedstawiła prezentację o swojej uczelni i podkreślała ważność mobilności akademickiej w procesie kształcenia.  Spotkanie z prorektorem ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Grzegorzem Ostaszem było doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowej współpracy z partnerami z Gruzji i Kazachstanu oraz określenia kierunków dalszej współpracy.