Strona: Studenci Erasmus rozpoczęli studia na naszej uczelni / Dział Współpracy Międzynarodowej

Studenci Erasmus rozpoczęli studia na naszej uczelni

2018-10-02
, red.  Monika Stanisz

W dniu wczorajszym rok akademicki rozpoczął się nie tylko dla naszych studentów, ale również dla studentów programu Erasmus, którzy bardzo licznie w tym semestrze przyjechali do nas z Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Włoch, Cypru i Francji. Notujemy znaczy wzrost w liczbie studentów wybierających naszą politechnikę względem ubiegłego roku akademickiego 2017/18. W ubiegłym roku przyjęliśmy 77 studentów, a tylko w rozpoczynającym się semestrze zimowym roku akademickiego 2018/19 gościmy 70-ciu studentów. Spotkanie powitalne rozpoczął prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej i jednocześnie Uczelniany Koordynator Programu Erasmus, życząc nowo przybyłym studentom udanego pobytu na naszej uczelni i wielu sukcesów. Prezentację o uczelni przedstawiła Monika Stanisz podczas której studenci mogli poznać bliżej strukturę i historię uczelni, osiągnięcia naszych studentów na polu naukowym, jak również dowiedzieć się jakie obowiązują ich zasady i  formalności do uzupełnienia. Działający przy politechnice s.k. ESN oraz lokalne stowarzyszenie INPRO zachęcało studentów do integracji ze środowiskiem akademickim oraz lokalnym poprzez udział w wydarzeniach kulturalnych przygotowanych z myślą o nich.