Strona: Studenci z USA na PRz w ramach 5.Stażu Prezydenckiego / Dział Współpracy Międzynarodowej

Studenci z USA na PRz w ramach 5.Stażu Prezydenckiego

2024-06-07
, red.  Aleksandra Kędzior

Wzorem lat ubiegłych w dniach 7 – 9 czerwca 2024 r. gościła na Podkarpaciu grupa studentów z USA, która brała udział w 5. Edycji Stażu Prezydenckiego organizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z Polsko – Słowiańską Federalną Unią Kredytową w Nowym Jorku oraz firmą General Electric Polska Sp. z o.o.

Program umożliwia młodzieży z USA, odwiedzić Polskę, poznać jej historię i kulturę oraz ofertę edukacyjną polskich uczelni.

W piątek 7 czerwca 2024 r. goście ze Stanów Zjednoczonych wraz ze swoimi opiekunami wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym na Politechnice Rzeszowskiej. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Działu Współpracy Międzynarodowej mgr Edyta Ptaszek, która przewodniczyła spotkaniu oraz mgr Aleksandra Kędzior która zaprezentowała naszą uczelnię. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystąpienia studentów z kół naukowych: PRz Racing Team, Euroavia Rzeszów oraz Legendary Rover. Nasi goście mieli okazję nawiązać międzynarodowy dialog ze swoimi rówieśnikami, dokonać wymiany doświadczeń, a także zainspirować się do różnorodnych badań i działań. Sesja na symulatorze lotów była zwieńczeniem wizyty. Mamy nadzieję, że wizyta ta przyczyni się do zwiększenia rozpoznawalności i promocji PRz na arenie międzynarodowej i jednocześnie może zachęci naszych gości, z których część ma polskie korzenie do podjęcia studiów w Polsce.