Strona: Studenckie Mikołajki w wydaniu Erasmusów / Dział Współpracy Międzynarodowej

Studenckie Mikołajki w wydaniu Erasmusów

2018-12-06
, red.  Monika Stanisz

Nasi hiszpańscy Erasmusi w ramach Studenckich Mikołajek organizowanych przez Samorząd Studencki przez dwa dni kwestowali na rzecz Domu Dziecka w Nowej Grobli, Szlachetnej Paczki i Szkoły Podstawowej w Bezmiechowej. Wzorem ubiegłego roku studenci przygotowali narodowe potrawy i ze znaną sobie otwartością namawiali studentów i pracowników politechniki do finansowego wsparcia tak zacnych celów. Na dwóch stoiskach zlokalizowanych w budynku V, L i O podczas Kolażu Kół Naukowych można było skosztować Tortilla Española – hiszpański omlet, czy też Pan con Tomate – tapas z pomidorami i szynką. Przekąski smakowały nawet Legendary Rover, który podążał ich śladem prosząc o dokładki. Studenci zadali sobie sporo trudu, aby przygotować te pyszności i kwestowali z wielkim zaangażowaniem, jednocześnie wprowadzając świąteczną atmosferę grając na gitarze i śpiewając świąteczne piosenki. Trud Hiszpanów się opłacił, łącznie przez 2 dni zebrali 1010 złotych! Dziękujemy Erasmusom za chęć udziału w akcji i zebrane fundusze.