Strona: Studia z historią antyczną w tle / Dział Współpracy Międzynarodowej

Studia z historią antyczną w tle

2019-10-14
, red.  Joanna Ruszel
National Technical University of Athens
  • National Technical University of Athens został powołany w 1837 roku. Uniwersytet tworzy 9 szkol (wydziałów), w tym 8 inżynierskich  oraz wydział Matematyki i Fizyki.

W systemie uczelni greckich uczelni nie wprowadzono procesu bolońskiego dzielącego studia na dwa cykle: inżynierski i magisterski, lecz nadal stosowany jest system 5 letniego okresu studiowania z 300 punktami ECTS.

Wydział Mechaniczny, z którym podpisana jest umowa pomiędzy PRz a NTUA w ramach Programu Erasmus+ wyposażony jest w laboratoria na wysokim poziomie, gdzie m.in. zakres badań obejmuje badania związane z bezpieczeństwem kompozytów kasków ochronnych, odkształceń metali oraz ich struktury.

Studenci podejmujący studia w ramach programu Erasmus+ najczęściej realizują przedmioty w systemie indywidulanym, mogą wybierać przedmioty z innych lat i kierunków a nawet innych wydziałów. Z przypisanego wydziału muszą wybrać m.in. 1 przedmiot pozostałe mogą wybierać z innych wydziałów. Otrzymując kartę studenta tejże uczelni mają znaczne zniżki na środki transportu  w mieście (dobrze działajcie 3 linie metra oraz autobus 242 i 140 kursujące na teren kampusu uczelni), zniżki na posiłki w kantynach uczelni, korzystanie z biblioteki oraz na wydarzenia kulturalne w mieście. Istniejąca w uczelni organizacji ESN pomaga w znalezieniu mieszkania, dotarciu do uczelni i miejsca zamieszkania, uzyskania karty studenta itp.). Uczelnia przygotowuje dni orientacyjno-adaptacyjne dla studentów, pomaga w wyborze przedmiotów, w rejestracji na przedmioty na początku semestru, zmianach przedmiotów po przyjeździe (do miesiąca czasu od przybycia do Aten). Zapewnia opiekę buddy (studentów- opiekunów), opiekę socjologiczno-psychologiczną.