Strona: Sukces naszego s.k. ESN - Jesteśmy dumni / Dział Współpracy Międzynarodowej

Sukces naszego s.k. ESN - Jesteśmy dumni

2018-04-27
, red.  Monika Stanisz
fot. S. Początek

W dniach 20-22.04 na Politechnice Rzeszowskiej odbył się zjazd szkoleniowy ESN Upgrade Stowarzyszenia ESN Polska. Sekcja kandydująca z Politechniki Rzeszowskiej po raz pierwszy w historii ESN Polska miała okazję gościć 100 członków stowarzyszenia z 40 największych ośrodków akademickich w Polsce. Zjazd otworzył prof. dr hab. Grzegorz Ostasz. ESN UPGRADE to cykliczny, organizowany dwa razy do roku, zjazd szkoleniowy członków organizacji Erasmus Student Network, do której w Polsce należą 42 sekcje funkcjonujące przy największych ośrodkach akademickich. Politechnika Rzeszowska zostając wybrane organizatorem najbliższego spotkania, zyskało przywilej promocji uczelni, miasta Rzeszowa wśród uczestniczących w spotkaniu, oraz pośrednio wśród 1000 pozostałych członków ESN w Polsce. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery ścieżki tematyczne: Public Relations i IT, Finanse i partnerstwa, Section Empowerment, oraz ścieżka początkowa. W ten sposób uczestnicy, podczas trzech dni szkoleń, pod okiem doświadczonych członków ESN Polska, podnosili swoje kompetencje z zakresu zarządzania projektami i zasobami ludzkimi, szeroko pojętych umiejętności miękkich, pozyskiwania partnerów, tworzenia stron internetowych, czy Public Relations. Zjazd oprócz wartości edukacyjnej, ma za zadanie również wymianę doświadczeń członków ESN z całego kraju, którzy na co dzień działają na rzecz międzynarodowej integracji i asymilacji studentów z innych krajów, którzy przyjeżdżają do Polski w ramach wymiany z Programu Erasmus+.

Uczestnicy podczas zjazdu mieli okazję zwiedzać kampus Politechniki Rzeszowskiej, miasto Rzeszów oraz brać udział w wydarzeniach integracyjnych.

Zjazd został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Rektora Politechniki Rzeszowskiej.

Jakub Rycko