Strona: Szkolenie dotyczące weryfikacji autentyczności i zabezpieczeń dokumentów / Dział Współpracy Międzynarodowej

Szkolenie dotyczące weryfikacji autentyczności i zabezpieczeń dokumentów

2022-11-29
, red.  fot. Arkadiusz Surowiec

25 listopada br.  odbyło się  szkolenie dotyczące weryfikacji autentyczności i zabezpieczeń dokumentów wydawanych cudzoziemcom. Zajęcia poprowadził mjr Straży Granicznej mgr Dariusz Broda, ekspert z zakresu kryminalistyki oraz technicznych badań dokumentów.

Uczestników szkolenia przywitał prof. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. studenckich. Specjalistyczne warsztaty były dedykowane pracownikom PRz, którzy mają kontakt ze studentami zagranicznymi.

W spotkaniu udział wzięli: dr Justyna Stecko, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Zarządzania, pracownicy dziekanatów oraz Działu Współpracy Międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej.

W trakcie warsztatów przedstawiono zagadnienia dotyczące dokumentów potwierdzających polskie pochodzenie, omówiono też rodzaje zabezpieczeń zagranicznych dokumentów.

Spotkanie było okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu problematyki pobytu cudzoziemców w Polsce, a także dało możliwość wymiany doświadczeń. Zorganizował je Dział Wspołpracy Międzynarodowej PRz.