Strona: The 2nd Seminar for Computer Science Researchers / Dział Współpracy Międzynarodowej

The 2nd Seminar for Computer Science Researchers

2020-10-26
, red.  http://perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=a
perspektywy. pl

“The 2nd Seminar for Computer Science Researchers” dbędzie się 9 grudnia 2020, o godz. 10.00 ONLINE  w ramach wydarzenia „Perspektywy Women in Tech Summit 2020”.

Będzie ono poświęcone specyfice kariery zawodowej kobiet-badaczek w obszarze informatyki i dziedzinach pokrewnych oraz będzie okazją do zaprezentowania projektów badawczych i nawiązania wartościowych kontaktów naukowych. Gośćmi specjalnymi wydarzenia są prof. Marta Kwiatkowska, Professor of Computer Science, Oxford University (UK) oraz prof. Margot Gerritsen, Stanford University (US).

PREZENTACJE PROJEKTÓW: Osoby zainteresowane zaprezentowaniem swoich badań w formie 5-minutowego „lightning talk” w czasie trwania seminarium, prosimy o umieszczeniu w FORMULARZU ZGŁOSZENIA abstraktu oraz tytułu projektu w języku angielskim (do 1000 znaków ze spacjami). Z abstraktów powstanie publikacja pokonferencyjna w formie e-booka (załączamy do wglądu finalną publikację z ubiegłorocznego seminarium). Wyboru abstraktów dokona przewodnicząca Komitetu Programowego, dr Małgorzata Biernacka z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Program (draft)

10.00-10.10 - Powitanie – dr Bianka Siwińska, Fundacja Edukacyjna Perspektywy i Klaudia Krawiecka, b. prezydent Oxford Women in Computer Science Society

10.10-10.20 - Keynote Speech – My droga, moje badaniaprof. Marta Kwiatkowska, Oxford University

10.20-10.30 - Keynote Speech – Radząc sobie z „nową rzeczywistością” - prof. Margot Gerritsen, założycielka Women in Data Science, Stanford University

10.30-11.10 - "Kobiety w środowisku akademickim przez pokolenia – czy coś się zmienia?” (dyskusja panelowa) prof. Anna Gambin, Uniwersytet Warszawski, Martina Lindorfer, Assistant Professor, Technische Universität Wien, prof. Blanca Rodriguez, University of Oxford, Mariarosaria Taddeo, Senior Research Fellow, Oxford Internet Institute, Małgorzata Biernacka, Assistant Professor, Uniwersytet Wrocławski

11.10-12.30 – Prezentacja projektów badawczych (5 minutes lightning talks) i zaproszenie do współpracy

12.30-13.00 – Online networking

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium uprzejmie prosimy o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIA
do 5 listopada br.

Seminarium jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Women in Computer Science Oxford University oraz Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Odbędzie się ono w ramach „Perspektywy Women in Tech Summit 2020” – największej imprezy dla kobiet
w technologii i nauce w Europie – www.womenintechsummit.pl.

Więcej informacji:

UWAGA: Uczestnicy seminarium otrzymają bezpłatne, nietransferowalne bilety wstępu na całe to wydarzenie!

W razie pytań, prosimy o kontakt z Marzeną Tarką, e-mail: m.tarka@perspektywy.pl