Strona: Viet Nam - Ba Lan / Dział Współpracy Międzynarodowej

2019-10-14
, red.  Edyta Ptaszek
Lektorat J. polskiego

Misja edukacyjno-rekrutacyjna PRz (06 -16.07.2019 r.) w Wietnamie powiodła się. Do rekrutacji przystąpiło 18 kandydatów z czego 16 podjęło studia w semestrze zimowym 2019/2020 na kierunkach zarządzanie, finanse i  rachunkowość, logistyka, lotnictwo i kosmonautyka.

Delegacja w składzie: Prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. Grzegorz Ostasz, Kierownik DWM mgr Edyta Ptaszek i Kierownik SJO mgr Katarzyna Kania odwiedziła Hanoi University przedstawiając ofertę kształcenia Politechniki Rzeszowskiej uczniom polskiego lektoratu i przeprowadzając rozmowę kwalifikacyjną.

W programie zaplanowano wizytę polskiej delegacji w Rezydencji Ambasadora RP w Hanoi. Podczas spotkania z Panią Konsul RP omówiono warunki zakwaterowania dla przyszłych studentów, programy kształcenia na kierunkach inżynierskich i licencjackich oraz potencjał regionu w obszarze przemysłu i turystyki. Program integracyjny dla studentów cudzoziemców zakłada aktywności w środowisku akademickim jak również korzystanie z oferty kulturalnej miasta.

W dniu 11 października br. studenci uczestniczyli w uroczystej inauguracji 69.roku akademickiego na Politechnice. Studenci rozpoczęli naukę uczestnicząc w intensywnym kursie języka polskiego. Z powodzeniem adaptują się w nowym środowisku z pomocą nauczycieli i pracowników Działu Współpracy Międzynarodowej.