Strona: VII Międzynarodowa Konferencja „Innowacyjne (eko) technologie, przedsiębiorczość i rozwój regionalny” (IECOTERD) / Dział Współpracy Międzynarodowej

2021-03-09

Kaunas University of Technology, Kaunas (Litwa) zaprasza na VII Międzynarodową Konferencję „Innowacyjne (eko) technologie, przedsiębiorczość i rozwój regionalny” (IECOTERD), która w formule online odbędzie się 12 października 2021 roku.

Kaunas University of Technology, Kaunas jest uczelnią partnerską Politechniki Rzeszowskiej w programie ERASMUS.

Głównym celem konferencji jest dzielenie się pomysłami na temat innowacji technologicznych, ekoinnowacji i przedsiębiorczości  jako siły napędowej wzrostu gospodarczego i zmian społecznych w regionach. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na zielone technologie i zrównoważony rozwój.

Tematy konferencji to:

• innowacyjne technologie, innowacyjne miasta i regiony;
  • (eko-) innowacje technologiczne (energia odnawialna, ekoelektronika, zdrowe odżywianie, dieta ekologiczna organizmu itp.) i zmiany w regionie;
  • dobre praktyki przedsiębiorczości opartej na technologii (wdrażanie innowacyjnych technologii dla firmy, rozwój branży w regionie);
  • wspieranie tradycyjnej kultury i rzemiosła w celu poprawy dobrobytu społeczno-gospodarczego mieszkańców regionów.

Zainteresowani udziałem w konferencji mogą się  zarejestrować  do 12 maja 2021 r. przez poniższy link: http://iecoterd.kaunokolegija.lt/#registration

Więcej informacji o konferencji tutaj.