Strona: VUA General Meeting 2021 / Dział Współpracy Międzynarodowej

VUA General Meeting 2021

2021-09-14
, red.  Monika Stanisz

W dniu 9 września 2021r. za pośrednictwem platformy Teams reprezentanci Politechniki Rzeszowskiej Pani mgr Edyta Ptaszek, kierownik DWM oraz mgr Monika Stanisz uczestniczyły w walnym zgromadzeniu Visegrad University Association, przygotowanym i przeprowadzonym przez Slovak University of Agriculture in Nitra.  W spotkaniu brali udział przedstawiciele stowarzyszonych uczelni ze Słowacji, Czech, Ukrainy, Polski, czy Kazachstanu, a także nowe uczelnie wnioskujące o przyjęcie do stowarzyszenia, między nimi Politechnika Rzeszowska. Przed głosowaniem nad przyjęciem nowych członków kandydujące uczelnie miały za zadanie zaprezentować swoje instytucje. Za przyjęciem Politechniki zagłosowali wszyscy uprawnieni do głosowania reprezentanci uczelni stowarzyszonych.

VUA świętowało również swoją 10 rocznicę istnienia, w związku z czym spotkanie dało szansę na przybliżenie osiągnięć i wspólnych przedsięwzięć zmierzających do budowania stałej współpracy naukowo-badawczej w regionie.