Strona: Webinarium: „Building FAIR data policies and services within universities” / Dział Współpracy Międzynarodowej

Webinarium: „Building FAIR data policies and services within universities”

2020-11-20

European University Association (EUA) i partnerzy projektu FAIRsFAIR zapraszają na webinarium „Budowanie polityki i usług w zakresie danych FAIR na uczelniach” , które odbędzie się we wtorek, 8 grudnia, w godz. 14.00-15.00 CET. Udział w konferencji jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych tematem.

EUA organizuje to seminarium internetowe, aby dzielić się i omawiać zalecenia dotyczące polityki i usług FAIRsFAIR w zakresie zarządzania danymi badawczymi w organizacjach badawczych, dobrych praktyk instytucjonalnych oraz roli danych FAIR w programie Horizon Europe.

Od uniwersytetów i naukowców w całej Europie coraz częściej oczekuje się, że będą zarządzać danymi badawczymi zgodnie z zasadami FAIR, w szczególności za pośrednictwem programu Horizon Europe. Dlatego polityka dotycząca danych badawczych, usługi wsparcia, procesy i infrastruktura w uczelniach muszą być przygotowane na dane FAIR. Działania oddolne i odgórne muszą być zbieżne na poziomie instytucjonalnym, co sprawia, że ​​jest to wyzwanie o znaczeniu strategicznym, które obejmuje różne poziomy organizacyjne i interesariuszy na uniwersytecie.

Webinarium będzie interesujące dla kadry kierowniczej i kadry kierowniczej odpowiedzialnych za zarządzanie lub ustanawianie polityk i usług w zakresie zarządzania danymi badawczymi, specjalistów ds. Zarządzania danymi badawczymi, a także naukowców i innych zainteresowanych danymi badawczymi i otwartą nauką.

Rejestracja: https://bit.ly/35NEsQd