Strona: Wizyta naukowców z Petro Mohyla Black Sea State University / Dział Współpracy Międzynarodowej

Wizyta naukowców z Petro Mohyla Black Sea State University

2022-11-12
, red.  Edyta Ptaszek
Goście podczas powitania z władzami uczelni _ sala senatu

W dniach 7-11. listopada 2022 r . Politechnikę Rzeszowską odwiedziła delegacja z ukraińskiej uczelni partnerskiej Petro Mohyla Black Sea State University z intencją odnowienia i przedłużenia umowy bilateralnej.

Uczestnicy delegacji realizowali program projektu w ramach Visegrad Fund we współpracy z pracownikami katedr z WBIŚiA. Wizytę rozpoczęło spotkanie w Sali Senatu z władzami Uczelni oraz pracownikami Działu Współpracy Międzynarodowej. Podczas sesji powitalnej goście mogli poznać ofertę edukacyjną PRz oraz przedstawić swoją uczelnię: potencjał i stan obecny.

Delegacja uczestniczyła w wielu spotkaniach na wydziale oraz w  programie pozwalającym poznać inwestycje ekologiczne skierowane na rozwoju regionu podczas wizyty w Solinie, Polańczyku i Bezmiechowej. Goście uczestniczyli również w koncercie symfonicznym w Filharmonii Podkarpackiej poświęconemu Józefowi Wybickiemu.