Strona: Wizyta prof. Tomasza Rogalskiego w GAU / Dział Współpracy Międzynarodowej

Wizyta prof. Tomasza Rogalskiego w GAU

2022-03-17
, red.  Monika Stanisz
Prof. Rogalski podczas wykładów dla studentów,

Uczelnia partnerska

Prof. Tomasz Rogalski z Katedry Awioniki i Sterowania wygłosił gościnne wykłady w Georgian Aviation University (GTU), Gruzja w ramach programu Erasmus. GTU jest prywatną uczelnią kształcącą pilotów cywilnych, a także personel naziemny. Niegdysiejszy Instytut Lotnictwa Gruzji działający w strukturze Georgian Technical University został odłączony i stał się niezależną uczelnią i w 2005 roku otrzymała akredytację ministerstwa. Do szkolenia pilotów GAU posiada kilka typów samolotów takich jak: A-22, Cessna-152, Piper Seneca czy Boeing 737-200.

Wykłady

Serię wykładów o tematyce „Using video and image data processing in automatic control of the aircraft” zaplanowano dla studentów 3 roku studiów. W wykładach uczestniczył również student, który w semestrze zimowym 2021/22 uczestniczył w wymianie w ramach Erasmusa na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa PRz. Dziekan Wydziału Inżynierii dr Nika  Tikanashvili oprowadził pracownika PRz po laboratoriach i centrum szkoleniowym GAU. W trakcie spotkań omówiono także możliwości dalszej współpracy w ramach programów oferowanych przez Komisję Europejską.