Strona: Wizyta profesorów z Brazylii / Dział Współpracy Międzynarodowej

Wizyta profesorów z Brazylii

2019-03-25
, red.  Monika Stanisz

W ubiegłym tygodniu przyjęliśmy dwóch profesorów z naszej brazylijskiej uczelni Universidade Federal de Ouro Preto prof. Guilherme Jorge Brigolini Silvę oraz prof. Paulo Santos Assisa. Obaj profesorowie przyjechali do nas z gościnnymi wykładami w ramach programu Erasmus+, które przeprowadzili na Wydziałach Budowy Maszyn i Lotnictwa i Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury. Chcąc umożliwić poznanie zakresu badań prowadzonych na wydziałach zorganizowano zwiedzanie laboratoriów Katedry Inżynierii Materiałowej i Technologii Budownictwa, po którym oprowadził dr inż. Jacek Zygmunt, Laboratorium Materiałów Budowlanych, które przedstawiły dr inż. Bernardeta Dębska i mgr inż. Joanna Krasoń, jak również Wydziałowe Laboratorium Badań Konstrukcji - mgr iż Daniel Szynal. Spotkania te były doskonałą okazją do podjęcia i zaplanowania dalszej współpracy naukowej, która m.in. dotyczyć będzie badań próbek kompozytów z dodatkiem odpadów po stronie profesorów brazylijskich, a następnie przygotowanie wspólnej publikacji. Profesorowie spotkali się również z władzami obu goszczących wydziałów. Ich wizytę zakończyło spotkanie u prorektora ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Grzegorza Ostasza.

W aktualnym projekcie zaplanowano łącznie 5 mobilności z Universidade Federal de Ouro Preto dla Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa i Wydziału Chemicznego.