Strona: Wizyta Rektora Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego / Dział Współpracy Międzynarodowej

Wizyta Rektora Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego

2024-06-24
, red.  Edyta Ptaszek

Prof. Serhii Matiukh rektor Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego przybył z wizytą na PRz w dniu 24.06. 2024 r. Spotkanie z władzami Politechniki Rzeszowskiej dotyczyło spraw związanych z rozwijaniem współpracy między uczelniami w ramach podpisanej umowy dwustronnej. Obydwie strony są zgodnie co do tego, że mimo niesprzyjającej sytuacji geopolitycznej do wymiany akademickiej należy podtrzymywać relacje akademickie wykorzystując do tego narzędzia zdalne. Wspólne publikacje naukowe i uczestnictwo w Komitetach Naukowych jest jednym z elementów realizacji umowy. Szczególny focus na współpracę został skierowany na kierunek informatyka.

Rektor zapoznał się z infrastrukturą uczelni, zwiedził campus, bibliotekę i odwiedził laboratoria na Wydziale Zarządzania.Program wizyty obejmował również zwiedzanie zamku w Łańcucie. Chmielnicki Uniwersytet Narodowy jest największym uniwersytetem na Podolu. Kształcenie prowadzone jest w 40 specjalnościach na 7 fakultetach.