Strona: Wizyta studyjna z Donbas National Academy of Civil Engineering and Architecture (Ukraina) / Dział Współpracy Międzynarodowej

2024-10-16
, red.  Edyta Ptaszek

Delegacja z Donbas National Academy of Civil Engineering and Architecture z prorektorem uczelni liczyła 13 osób: pięciu nauczycieli i 8 studentów. Wizyta rozpoczęła się od powitania przez prorektora ds. studenckich i umiędzynarodowienia dr hab. inż. Bartosza Millera, prof. PRz. Podczas spotkania Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej mgr Edyta Ptaszek przedstawiła program wizyty i zaprezentowała infrastrukturę Politechniki Rzeszowskiej i ofertę kształcenia na wydziałach. Goście mieli okazję zwiedzić bibliotekę i Centrum Sportu Akademickiego.Podczas spotkania studenci z Kół Naukowych Euroavia i Łazik Marsjański zaprezentowali możliwości rozwijania pasji i sukcesy  osiągnięte przez Koła Naukowe. W kolejnych dniach program wizyty obejmował spotkania na WBIŚiA, WEiI, WZ  oraz w Radio Centrum, wizytę w pracowni Koła naukowego Formuła Student. Goście również mieli okazję odbyć rejs na Symulatorze lotów.

Wizyta odbyła się w ramch programu European Union External Actions grant – 2019/413-306 – Renewal of Ukrainians through education – ROUTE.