Strona: Uczelnia partnerska: Universita Ca' Foscari Venezia, Wenecja, Włochy / Dział Współpracy Międzynarodowej

Uczelnia partnerska: Universita Ca' Foscari Venezia, Wenecja, Włochy

2018-08-13
, red.  Joanna Ruszel
Universita Ca' Foscari Venezia, Wenecja, Włochy

W dniach 18 -21 lipca 2018r. odbyła się wizyta monitoringowa w jednej z naszych uczelni partnerskich w Universita Ca' Foscari Venezia, Wenecja, Włochy. Wizyta mgr Joanny Ruszel, pracownika Działu Współpracy Międzynarodowej, (odpowiedzialnej za wyjazdy pracowników i studentów w ramach programu Erasnmus+) miała głównie na celu omówienie spraw związanych z wymianą studentów i pracowników, a mianowicie z określeniem szczegółów technicznych wymian czyli sprawy dokumentów, procedur, terminów i co ważne kosztów.

Uczelnia została powołana  6 sierpnia 1868 roku. Siedzibą szkoły był pałac Ca’ Foscari, od którego uczelnia przyjęła nazwę. Co ważne szkoła była pierwszym, krajowym instytutem szkolnictwa wyższego we Włoszech. W 1968 r. uzyskała status uniwersytetu i obecnie dzieli się na osiem departamentów, kształcąc ponad 20 tys. studentów.

Uniwersytet Ca 'Foscari jest jednym z 200 najlepszych uniwersytetów w rankingu QS World University 2016 w dziedzinie ekonomii, ekonometrii i jednym ze 150 w dziedzinie języków nowożytnych oraz wśród siedmiu najlepszych we Włoszech. Rozmowy i spotkania z pracownikami zarówno w biurach Programu Erasmus+, jak i z koordynatorami tego programu przebiegały w bardzo milej atmosferze, omówiono szczegóły administracyjne i techniczne wymian, co zapewne wpłynie na zwiększenie ilości wyjeżdzających jak i przyjeżdzających osób.