Strona: Współpraca Politechniki Rzeszowskiej z Instytutem Budowy Maszyn w Andijan w Uzbekistanie / Dział Współpracy Międzynarodowej

2018-11-15
, red.  Ewa Kaczan-Winiarska

W dniach 3-7 listopada 2018 r. Politechnika Rzeszowska gościła wykładowców jednej z uczelni partnerskich - Instytutu Budowy Maszyn w Andijan w Uzbekistanie. Goście z Uzbekistanu  odwiedzili  naszą Uczelnię w ramach programu Erasmus + KUU 2017/2019 realizowanego przez Dział Współpracy Międzynarodowej PRz we współpracy z łącznie czterema Uczelniami spoza Unii Europejskiej: Narodowym Uniwersytetem Lotnictwa (Kijów, Ukraina), Narodowym Uniwersytetem Transportu (Kijów, Ukraina) oraz Uniwersytetem Państwowym w Taraz (Kazachstan) i Instytutem Budowy Maszyn w Andijan (Uzbekiastan).

Podczas pobytu w Rzeszowie goście z dalekiego Uzbekistanu wygłosili wykłady gościnne. Dr Bakhrom KAYUMOV zaprezentował swój wykład pt. "Validation process in the global vehicle development proceduredla studentów Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, natomiast Dr Sukhrob ALIEV odbył wykład pt. „Renewable energy, solar and photovoltaic cells”  dla studentów Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury.

Goście mieli też okazję zapoznać się bliżej z  ofertą edukacyjną i potencjałem badawczym Politechniki Rzeszowskiej. Z dużym zainteresowaniem zwiedzili m.in. laboratoria WBMiL.

O możliwościach i perspektywach bliższej współpracy wykładowcy z Andijan w Uzbekistanie rozmawiali z prorektorem ds. Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Grzegorzem Ostaszem, Kierownikiem Działu Współpracy Międzynarodowej mgr Ewą Kaczan-Winiarską oraz wydziałowym  koordynatorem programu Erasmus + na WBMIL dr inż. Andrzejem Dzierwą.