Strona: Współpraca Politechniki Rzeszowskiej z Uniwersytetem Technicznym w Koszycach / Dział Współpracy Międzynarodowej

Współpraca Politechniki Rzeszowskiej z Uniwersytetem Technicznym w Koszycach

2018-01-24
, red.  Ewa Kaczan-Winiarska

17 stycznia 2018 roku na Słowacji podpisana została nowa umowa o współpracy między Politechniką Rzeszowską a Uniwersytetem Technicznym w Koszycach. Celem nowego porozumienia jest intensyfikacja dotychczasowej współpracy, która dotąd realizowana była w oparciu o umowę podpisaną między obiema Uczelniami w 2002 roku. Delegacji Politechniki Rzeszowskiej do Koszyc przewodniczył Prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, profesor PRz, a towarzyszyli mu Prodziekan ds. nauki dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz oraz pracownik Działu Współpracy Międzynarodowej mgr Ewa Kaczan-Winiarska. Gospodarzem spotkania był Rektor Uniwersytetu Technicznego w Koszycach prof. dr Stanislav Kmet᾿.

W rozmowach ze strony słowackiej uczestniczyli także Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej Vladimir Modrák oraz Dziekan Wydziału Materiałów, Metalurgii i Recyclingu prof. dr inż. Iveta Vaskova i Dziekan Wydziału Technologii Wytwarzania z siedzibą w Preszowie, prof. dr inż. Jozef Zajac, a także inż. Katarina Valentova z Działu Kontaktów Międzynarodowych. Rozmowy toczyły się w bardzo przyjaznej atmosferze i były świetną okazją do bliższego poznania specyfiki obu Uczelni, wzajemnej wymiany doświadczeń, a także omówienia dalszych perspektyw współpracy na różnych polach i planowania kolejnych wspólnych przedsięwzięć. W trakcie wizyty członkowie delegacji z Rzeszowa mieli okazję obejrzeć infrastrukturę laboratoryjną Uniwersytetu Technicznego w Koszycach. Rektor PRz prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski przekazał na ręce Rektora Uniwersytetu Technicznego w Koszycach specjalne zaproszenie do złożenia w najbliższym czasie rewizyty w Politechnice Rzeszowskiej.