Strona: Współpraca z Narodowym Uniwersytetem Lotnictwa w Kijowie / Dział Współpracy Międzynarodowej

Współpraca z Narodowym Uniwersytetem Lotnictwa w Kijowie

2018-10-29
, red.  Ewa Kaczan-Winiarska

W dniach 22-26 października 2018 r. w ramach programu  Erasmus + realizowanego przez PRz z Kazachstanem, Ukrainą oraz Uzbekistanem naszą Uczelnię odwiedzili kolejni już wykładowcy Narodowego Uniwersytetu Lotnictwa w Kijowie  - prof. Valentyna GROZA oraz dr Sergii SHAMANSKYI.

Wizyta odbywała się w ramach projektu ERASMU+ realizowanego przez Dział Współpracy Międzynarodowej. Projekt ten umożliwia wymianę akademicką studentów i pracowników szkół wyższych i jest realizowany w szerokim partnerstwie z następującymi uczelniami: National Aviation University i National Transport University z Kijowa, a także Taraz State University z Kazachtsanu i Andijan Machine-Building Institute z Uzbekistanu.

Podczas pobytu w Rzeszowie prof. GROZA przeprowadziła gościnne wykłady dla studentów Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz. Goście mieli możliwość zapoznania się z infrastrukturą naukowo-badawczą naszej Uczelni, mogli zwiedzić wydziałowe laboratoria a także nawiązać nowe kontakty, które w przyszłości mogą zaowocować nowymi wspólnymi inicjatywami.

W czasie wizyty na Politechnice Rzeszowskiej gości z Kijowa przyjął prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Grzegorz Ostasz oraz kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej mgr Ewa Kaczan-Winiarska. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i omówienia perspektyw przyszłej współpracy między Uczelniami.