Strona: Współpraca z Ukrainą w ramach Programu Erasmus+ Kazachstan, Ukraina, Uzbekistan / Dział Współpracy Międzynarodowej

Współpraca z Ukrainą w ramach Programu Erasmus+ Kazachstan, Ukraina, Uzbekistan

2017-12-20
, red.  Ewa Kaczan-Winiarska

W dniach od 12 do 16 grudnia  2017 roku z gościnną wizytą w Politechnice Rzeszowskiej przebywała prof. Oksana Vovk z National Aviation University w Kijowie. Wizyta była jednym z elementów projektu realizowanego przez Dział Współpracy Międzynarodowej PRz dotyczącego mobilności studentów i pracowników szkół wyższych z czterema uczelniami partnerskimi: National Aviation University oraz National Transport University z Kijowa, a także Taraz State University z Kazachstanu  i Andijan Machine-Building Institute z Uzbekistanu.

Podczas pobytu w Rzeszowie prof. Vovk przeprowadziła gościnne wykłady dla studentów Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury PRz, odwiedziła także wydziałowe laboratoria.

Z prof. Oksaną Vovk spotkał się też prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej prof. dr hab. Grzegorz Ostasz. W trakcie spotkania omawiane były też perspektywy przyszłej współpracy między Uczelniami. W następnych miesiącach planowane są do realizacji dalsze etapy projektu m.in. wymiana studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracyjnych.