Program Erasmus stworzył możliwości nawiązania i rozwijania współpracy z University of Montenegro (UM) na Wydziale Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury. Wizyta pracownika UM oraz rewizyta dr hab. inż. Jolanty Dźwierzyńskiej pozwoliła na:
- podzielenie się wiedzą na temat możliwości zastosowania Building Integrated Photovoltaic w obiektach małej architektury oraz możliwymi rozwiązaniami materiałowymi i technologicznymi. Ponadto Pani M. Jevric zaznajomiła się z różnymi innowacyjnymi przedsięwzięciami i innowacjami rozwiazaniami, które podjęto w Rzeszowie, jako stolicy innowacji. Stało się to dla niej inspiracją do starania się o międzynarodowy grant ,,Curricula innovation in climate-smart urban development based on green and energy efficiency with the non-academic sector”.
- uczestnictwo w zajęciach projektowych z geometrii wykreślnej w PRz i wymianę doświadczeń w zakresie tematyki ćwiczeń rysunkowych,
- dyskusję dotyczącą procesu nauczania i pomysłów na opracowanie oryginalnych zadań dla studentów, które byłyby realizowane ze studentami budownictwa i architektury w ramach geometrii wykreślnej.
- Omówienie przygotowania dwóch wspólnych referatów, które byłyby prezentowane na konferencji Mongeometrija oraz Civil engineering - science and practice w 2024 roku.
- Nakreślenie wspólnego rysu wniosku projektowego w ramach programu Horizon Europe dotyczącego nowoczesnych rozwiązań fotowoltaicznych w obiektach małej architektury.
- Zaplanowano wspólny projekt stworzenia e-podręcznika do geometrii wykreślnej w ciągu najbliższych dwóch lat.
- Jolanta Dźwierzyńska podzieliła się wiedzą dotyczącą opracowania nowego programu nauczania w języku angielskim na kierunku budownictwo.
- Pracownik UM przekazał swoje doświadczenia na temat koordynowania projektu, sposobu pozyskiwania potencjalnych partnerów z państw europejskich, którzy mogliby być zaangażowani w kolejnym wspólnym projekcie.