Strona: Wyjazdy studentów i pracowników w latach 1998-2020 / Dział Współpracy Międzynarodowej

Wyjazdy studentów i pracowników w latach 1998-2020

2020-04-24
, red.  Joanna Ruszel

Politechnika Rzeszowska, jako jedna z pierwszych uczelni w Polsce, przystąpiła do Programu Erasmus w 1998 r. To już 22 lata, w tym czasie zawarto 76 umów z uczelniami wyższymi w ponad 20 krajach Europy, ponad 1200 studentów odbyło część studiów za granicą i ponad 350 pracowników wygłosiło wykłady w uczelniach partnerskich.

Wyjazdy przyczyniły się nie tylko do rozwoju poszczególnych beneficjentów programu pod względem naukowym i językowym, ale miały także wpływ na uczelnie i tym samym na cala społeczność akademicką.

Nawiązano nowe kontakty, które zaowocowały przygotowaniem wniosków do innych europejskich projektów, przeprowadzono wspólne badania, wymieniana się doświadczeniami, zapoznawano z inną struktura organizacyjną uczelni wyższych, innymi metodami i środkami dydaktycznymi.