Strona: Wykład prof. Grzegorza Ostasza z okazji odsłonięcia muralu / Dział Współpracy Międzynarodowej

Wykład prof. Grzegorza Ostasza z okazji odsłonięcia muralu

2019-04-05
, red.  ep
Fot.: A. Surowiec

Z okazji odsłonięcia muralu  upamiętniającego doc. Romana Niedzielskiego, pierwszego rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej PRz wygłosił referat, w którym przypomniał życiorys i sylwetkę rektora Niedzielskiego.

(...) – Doc. Niedzielski był szanowanym i lubianym rektorem. Umiał efektywnie motywować podwładnych – mówił prof. Ostasz. - W wywiadzie z 1963r. wyjaśniał: „Moimi współpracownikami są ludzie młodzi, najstarszy nie przekroczył 40 lat, większość – to trzydziestolatkowie. Rozumieją oni psychikę młodego pokolenia, są więc nie tylko nauczycielami, ale także doradcami, wychowawcami. (…) Niedzielski żył i pracował w trudnych czasach. Nigdy jednak nie należał do żadnej partii ani organizacji politycznej.

Więcej informacji: https://w.prz.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/foto-politechnika-rzeszowska-upamietnila-pierwszego-rektora-uczelni-1239.html