Strona: Z wizytą w Georgian Aviation University / Dział Współpracy Międzynarodowej

Z wizytą w Georgian Aviation University

2022-05-23
, red.  Andrzej Dzierwa

W ramach programu Erasmus+ STA - Staff Teaching Assignment, w okresie od 16.05.2022 do 20.05.2022 miałem okazję przebywać w uczelni partnerskiej Georgian Aviation University w Tbilisi (Gruzja). W trakcie pobytu, oprócz głównego celu wizyty jakim było wygłoszenie wykładów, miałem możliwość zapoznania się z szeregiem działań i aktywności podejmowanych przez Georgian Aviation University, poznania różnic i podobieństw w podejściu do procesu dydaktycznego, spotkania z wieloma bardzo przemiłymi ludźmi zarówno na uczelni jak i poza nią a także przelotu ultralekkim samolotem Aeroprakt A-22 (w charakterze drugiego pilota) podczas pobytu w ośrodku szkoleniowym „Mimino” w Telavi. Widoki z góry robiły naprawdę wrażenie.

Szczególnie chciałbym podziękować gospodarzowi mojej wizyty, Dziekanowi Wydziału Inżynierii prof. Nice Tikanashvili, na którego pomoc można było liczyć zawsze oraz Rektorowi prof. Sergo Tepnadze, którego również miałem okazję poznać podczas tej wizyty.

dr hab. inż Andrzej Dzierwa, prof. PRz

Katedra Technologii Maszyn i Inżynierii Produkcji