Strona: Zagraniczni studenci o studiach w Politechnice Rzeszowskiej / Dział Współpracy Międzynarodowej

Zagraniczni studenci o studiach w Politechnice Rzeszowskiej

2021-03-12
, red.  Katarzyna Kadaj-Kuca

„Study at the Rzeszów University of Technology” to hasło tygodnia spotkań on-line dla zagranicznych studentów uczelni, które zorganizował Dział Współpracy Międzynarodowej i Dział Promocji Politechniki Rzeszowskiej.  Celem spotkań było uzyskanie informacji na temat sposobu w jaki studenci z innych krajów pozyskują informacje o naszej uczelni, co skłoniło ich do podjęcia studiów w PRz, jak promować uczelnię za granicą.

W spotkaniach wzięli udział studenci z Ukrainy i Białorusi. Zagraniczni studenci opowiadali, że wybrali studia w Politechnice Rzeszowskiej ponieważ kierowali się dobrymi opiniami o uczelni i oferowanymi przez nią kierunkami studiów. Ważne przy wyborze uczelni były także opinie koleżanek i kolegów, którzy studiowali wcześniej w PRz. Studenci podkreślali, że dla młodzieży z Ukrainy dużą pomoc przy rekrutacji na studia w Polsce oferują firmy pośredniczące, ważnych informacji dostarczają także specjalne serwisy internetowe. Co interesujące, jeśli chodzi o informacje w mediach społecznościowych, bardziej popularny od Facebooka i Massengera jest Telegram. Duża część studentów z Ukrainy zaznaczała także, że po studiach zamierza zostać w Polsce.