Strona: Zaproszenie do udziału: LOTUS Leadership Development Programme in learning and teaching / Dział Współpracy Międzynarodowej

2021-06-25

Stowarzyszenie European University Association (EUA) zaprasza instytucje szkolnictwa wyższego do udziału w projekcie Leadership Development Programme LOTUS. Projekt ma na celu budowanie potencjału i strategicznego zarządzania zmianami w zakresie uczenia się i nauczania w instytucjach szkolnictwa wyższego w całej Europie. Termin składania wniosków upływa 5 lipca 2021 r.

Program LOTUS ma również na celu omówienie i zademonstrowanie potencjału różnych podmiotów (ministerstw, stowarzyszeń uniwersyteckich, związków studenckich i pracowniczych itp.) we wspieraniu transformacji i innowacji w uczeniu się i nauczaniu.

W ramach zaproszenia 20-30 europejskich instytucji szkolnictwa wyższego zostanie wybranych do udziału w działaniach w zakresie partnerskiego uczenia się, w oparciu o ich własne priorytety instytucjonalne w uczeniu się i nauczaniu. Program Rozwoju Przywództwa rozpocznie się od warsztatów wprowadzających w dniach 4-5 października 2021 r. i potrwa do czerwca 2022 r.

W tym okresie uczestniczące instytucje będą pracować nad własnym wdrożeniem i zmianą planów zarządzania w zakresie uczenia się i nauczania. Będą również wymieniać się z instytucjami rówieśniczymi w podejściu do rozwiązywania problemów i uzyskiwać porównawczy obraz rozwiązań proponowanych przez różne instytucje w całej Europie w odniesieniu do podobnych problemów i wyzwań.

Aby uzyskać więcej informacji na temat przewidywanych działań w ramach Leadership Development Program oraz warunków uczestnictwa, należy zapoznać się z  zaproszeniem do udziału. Uczelnie wyższe zainteresowane udziałem w Programie proszone są o wypełnienie  formularza zgłoszeniowego on-line  przed upływem terminu.

Projekt LOTUS realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Irlandzkich Uniwersytetów (IUA), fińskim Ministerstwem Szkolnictwa Wyższego, Wiedeńskim Uniwersytetem Ekonomii i Biznesu (WU Vienna), Europejskim Związkiem Studentów (ESU) oraz Europejskim Stowarzyszeniem Instytucji w szkolnictwie wyższym (EURASHE).

Więcej informacji można uzyskać akt pod adresem gohar.hovhannisyan@eua.eu .

Politechnika Rzeszowska jest członkiem EUA od 2009 roku