Strona: Zaproszenie na konferencę / Dział Współpracy Międzynarodowej

Zaproszenie na konferencę

2019-11-07
, red.  Monika Stanisz

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zapraszana konferencję „Proces Boloński – to już 20 lat! Nowe i stare wyzwania”, która odbędzie się ona w Hotelu Mercure Warszawa Centrum (ul. Złota 48/54) w Warszawie 22 listopada 2019 r. Jest ona wspólną inicjatywą Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i NA. Konferencja będzie próbą podsumowania zmian jakie stały się udziałem szkół wyższych w związku z funkcjonowaniem w Europejskim Obszarze Szkolnictwa Wyższego (EOSW).

Swój udział potwierdziła była przewodnicząca Sekretariatu Bolońskiego, Pani Ligia Deca. Niewątpliwą atrakcją konferencji będzie debata oksfordzka, gdzie dwie drużyny prezentujące przeciwstawne stanowiska będą przekonywały Państwa do swoich racji, a o zwycięstwie jednej z nich zdecydują Państwo w głosowaniu. W części popołudniowej były przewodniczący Europejskiej Unii Studentów, Pan Adam Gajek, podejmie się odpowiedzi na pytanie czy polskie szkolnictwo wyższe wykorzystało szanse jakie oferuje EOSW. Wyraz swoim opiniom w tym temacie będą mogli Państwo dać m.in. w głosowaniu. Ostatnim punktem programu będzie dyskusja panelowa, w czasie której przedstawiciele różnych grup interesariuszy podzielą się z Państwem swoimi doświadczeniami, opiniami i refleksjami.

Konferencja będzie też dobrą okazją dla dyskusji nad nową strategią rozwoju EOSW na następną dekadę, która powinna uwzględniać współczesne wyzwania technologiczne, społeczne i polityczne.

Udział w konferencji może być ciekawy dla nauczycieli akademickich, którzy chcą wdrażać rozwiązania wpisujące się w założenia kształcenia stawiającego studenta w centrum uwagi oraz pracowników uczelni, którzy od lat obserwują zmiany inspirowane obecnością Polski w Europejskim Obszarze Szkolnictwa Wyższego.

Link do rejestracji dostępny jest na stronie: https://erasmusplus.org.pl/wydarzenia/konferencja-proces-bolonski-to-juz-20-lat-nowe-i-stare-wyzwania/.