Strona: Zarejestruj się na konferencję LUMEN 2020! / Dział Współpracy Międzynarodowej

Zarejestruj się na konferencję LUMEN 2020!

2020-11-17
, red.  fot. https://pcgacademia.pl/wydarzenia/konferencje/lumen-2020/

O najważniejszych i najbardziej palących kwestiach w szkolnictwie wyższym dyskutować będą uczestnicy konferencji LUMEN 2020, która odbędzie się w dniach 24–25 listopada. Trwa rejestracja na wydarzenie. Udział w konferencji jest bezpłatny.

W ramach wydarzenia organizatorzy- PCG Academia we współpracy z Fundacją Rektorów Polskich przygotowali  dwa dni transmisji na żywo pełne debat z udziałem najbardziej prominentnych przedstawicieli środowiska akademickiego w Polsce oraz rzeczowe prezentacje rozwiązań wspierających działalność uczelni zwłaszcza w czasie COVID. Konferencja nie będzie jednostronna, wszyscy uczestnicy mają możliwość udziału w dyskusji.

Merytorycznie LUMEN 2020 skupi się na zagadnieniach związanych ze skutkami COVID-19, wdrażaniem Ustawy 2.0 i wyzwaniami nowej kadencji władz rektorskich. Pokazane i omówione zostaną aktualne trendy w szkolnictwie wyższym, liczne zmiany prawne oraz innowacje zarządcze gotowe do zaadaptowania na uczelniach.

Łącznie program Konferencji LUMEN obejmuje aż 10 paneli z udziałem 40 praktyków zarządzania uczelniami. Każdy z paneli poświęcony jest innemu, kluczowemu tematowi związanemu z aktualną sytuacją uczelni w Polsce i na świecie. Pierwszy dzień Konferencji dotyczyć będzie zarządzania strategicznego, a drugi zarządzania operacyjnego.

Obszerność tematyki Konferencji najlepiej oddają tytuły poszczególnych paneli:

Zarządzanie strategiczne

• Strategiczne wyzwania w szkolnictwie wyższym i nauce
  • Nowi liderzy uczelni i ich programy – panel z udziałem rektorów kadencji 2020─2024
  • Uczelnie ery post-covidowej – doświadczenia i dobre praktyki
  • Doskonalenie potencjału kadry dydaktycznej XXI wieku – kompetencje kluczowe, nowoczesne narzędzia oraz metody kształcenia
  • Ewaluacja działalności naukowej 2017─2021 – wyzwania, strategie zarządcze i narzędzia

Zarządzanie operacyjne

• Zarządzanie dorobkiem naukowym – gdzie w strukturach uczelni umiejscowić odpowiedzialność operacyjną?
  • Techniczna obsługa procesu ewaluacji – od danych do informacji
  • Gdy sprint zamienia się w maraton – kształcenie zdalne jako element długoterminowej strategii działania i rozwoju szkół wyższych
  • Narzędzia ułatwiające zarządzanie uczelnią w erze Covid – doświadczenia i dobre praktyki
  • Jak bezpiecznie i efektywnie organizować egzaminy studenckie na odległość w kontekście pandemii COVID-19?

Szczegółowy program Konferencji oraz rejestracja na stronie www.lumen.edu.pl. - Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja objęta jest patronatem m.in.: Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rady Głównej Nauki
i Szkolnictwa Wyższego, Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz Polskiej Komisji Akredytacyjnej i Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego.