Strona: Zostań Ambasadorem Studentów w The Baltic University Programm_2023 / Dział Współpracy Międzynarodowej

Zostań Ambasadorem Studentów w The Baltic University Programm_2023

2022-12-22
, red.  Edyta Ptaszek

Rolą Ambasadora Studentów jest współpraca ze studentami i doktorantami uniwersytetów stowarzyszonych, pełnienie  roli osoby kontaktowej między  macierzystą uczelnią a Sekretariatem Koordynującym BUP w Uppsali.

Program Uniwersytetu Bałtyckiego ma na celu rozwój komunikacji i współpracy akademickiej z uniwersytetami w regionie Morza Bałtyckiego. Główna ścieżka komunikacji, oprócz osób kontaktowych BUP lub personelu koordynującego na każdej uczestniczącej uczelni, prowadzi przez Ambasadorów Studentów BUP.
Rolą Ambasadora Studenckiego jest promowanie wydarzeń i działań BUP wśród swoich kolegów i pracowników akademickich.
Ambasador ma możliwość  jak najlepiej rozpowszechniać informacje BUP jak również docierać do potencjalnych współpracowników i innych studentów zainteresowanych określonymi działaniami The Baltic University Programm.
Można to zrobić rozszerzając  w mediach społecznościowych swoje kanały lokalne, rozprowadzając ulotki, kontaktując się z organizacjami studenckimi działającymi na uczelni, uczestniczyć w uczelnianych imprezach jako przedstawiciel BUP, wygłaszać prezentację na temat BUP na wydarzeniach, promujących umiędzynarodowienie, podczas mobilności studenckich w ramach Erasmus+ i innych wydarzeniach międzynarodowych.
Istnieją trzy różne profile, w które może zaangażować się Ambasador: grupa mediów społecznościowych, grupa komunikacji badawczej i grupa wydarzeń.

Links and information connected to the role as Student Ambassador

Application form: https://doit.medfarm.uu.se/bin/kurt3/kurt/72510

More information on the BUP website: https://www.balticuniv.uu.se/about-us/student-ambassador/

Plan pracy na  semestr wiosenny 2023
Spotkania ze wszystkimi Studentami Ambasadorami BUP odbywają się w środowe popołudnia co dwa tygodnie przez cały semestr, a pomiędzy tymi spotkaniami odbywają się spotkania grupowe.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 stycznia 2023 r. o godz. 16.00 CET. Każdy student może opuścić tylko dwa spotkania. Student musi wcześniej zgłosić wszystkie opuszczone spotkania do Sekretariatu Koordynującego. Twoje nagrody Poza niepowtarzalną szansą doświadczenia pracy w jednej z największych na świecie sieci współpracy akademickiej na poziomie międzynarodowym oraz wzięcia udziału w wydarzeniach poświęconych zrównoważonemu rozwojowi regionu Morza Bałtyckiego zyskasz niepowtarzalną szansę networkingu i poza nawiązaniem nowych międzynarodowych kontaktów akademickich, poznasz swoich przyszłych partnerów naukowych i/lub biznesowych. Udział w programie  daje możliwość pokazania swoich regionalnych ambicji i przyczynia się do stworzenia sieci BUP na swojej uczelni.  Ambasador otrzymuje oficjalne zaświadczenie potwierdzające pracę na rzecz BUP.

Wymagania
Aby ubiegać się o stanowisko Ambasadora Studentów na macierzystej uczelni, musisz być studentem lub doktorantem uczelni uczestniczącej w BUP z zamiarem utrzymania statusu studenta/doktoranta przez cały semestr letni
2023. Ponadto musisz mieć dobrą znajomość języka angielskiego i podstawową wiedzę na temat kwestii środowiskowych lub zrównoważonego rozwoju. Funkcja trwa jeden semestr.
Więcej informacji: https://www.balticuniv.uu.se/about-us/student-ambassador/

Podanie
Rejestracja do składania wniosków na semestr wiosenny 2023 jest już otwarta.
Ostatni dzień składania wniosków to 15 stycznia 2023 r.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Uczelnianym Koordynatorem The Baltic University Programm:

dr hab.inż. Bartosz Miller, prof.Uczelni: bartosz.miller@prz.edu.pl