Strona: Oferty praktyk zagranicznych w europejskich firmach / Dział Współpracy Międzynarodowej

Oferty praktyk zagranicznych w europejskich firmach

2022-01-18
, red.  Maria Warzybok-Lech

Oferty praktyk zagranicznych dla studentów i absolwentów Politechniki Rzeszów chcących wziąć udział w Programie Erasmus.

Hiszpania

Włochy

Niemcy

Portugalia

Francja

Holandia

Rodzaje praktyk :

Praktyka studencka - w trakcie trwania studiów. Przez cały czas trwania praktyki należy posiadać status studenta. Wyjazd odbywa się po zakończonym semestrze. Nie jest to praktyka obowiązkowa w trakcie studiów.

Praktyka absolwencka - po obronie pracy dyplomowej. Przez cały czas trwania praktyki absolwenckiej należy mieć status wyłącznie absolwenta. Absolwent ma czas na wyjazd do miesiąca czasu od daty obrony pracy dyplomowej. Praktyka musi zakończyć się przed upływem 12 miesięcy od dnia obrony. Rekrutacja na wyjazd absolwenta odbywa się na ostatnim roku studiów. Absolwenci wyjeżdżają wyłącznie ze środków Erasmus+.

Rekrutacja na praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus odbywa się w trybie ciągłym.