Strona: Erasmus Day / Dział Współpracy Międzynarodowej

Erasmus Day

2017-03-18
, red.  ep

16 marca odbyło się spotkanie informacyjne dla studentów naszej uczelni na którym pracownicy Działu Współpracy Międzynarodowej zaprezentowali możliwości wyjazdu na semestr studiów zagranicę. Dodatkowo zaproszeni zostali studenci z naszej uczelni, którzy już skorzystali z tej oferty i opowiedzieli o swoich doświadczeniach związanych ze studiami na uniwersytetach partnerskich, zachęcając do wyjazdów. Na spotkaniu informacyjnym zaprezentowano warunki odbywania studiów w uczelniach partnerskich, wyjazdy na praktyki oraz możliwość odbycia semestru studiów w Chinach.

Po części informacyjnej odbyło się spotkanie z  obcokrajowcami, którzy przybyli na studia do naszej uczelni w ramach programu ERASMUS+. Studenci z Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Włoch, Brazylii, Ukrainy zaprezentowali swoje uczelnie, kraje i kulturę. Na stoiskach ciekawie ozdobionych symbolami swoich narodowości zachęcali do degustacji przygotowanych potraw i odpowiadali na pytania zainteresowanych. Wielokulturowość i wielojęzyczność wydarzenia tworzyły sprzyjającą atmosferę  do spotkań, zawiązywania przyjaźni i komunikowania się w różnych językach.