Strona: Mobilność w ramach Erasmusa pozaeuropejskiego w maju / Dział Współpracy Międzynarodowej

Mobilność w ramach Erasmusa pozaeuropejskiego w maju

2024-04-12
, red.  Monika Stanisz

W bieżącym tygodniu politechnika gościła pracowników uczelni partnerskich w ramach projektu Erasmus:

- Bakhytzhan Kulambayev z Turan University, Kazachstan zrealizował gościnne wykłady na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki, koordynator prof. Sławomir Samolej,

- Maia Kheladze z Business and Technology University, Gruzja przyjęta na Wydziale Zarządzania, koordynator dr inż. Paweł Perz,

- Roman Khmil z Lviv Polytechnic National University, Ukraina przyjęty przez Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury, koordynator dr inż. Joanna Krasoń,

- Yaryna Borysyuk i Nataliia Kyrychenko z Ivan Franko National University of Lviv, Ukraina, które przeprowadziły wykłady na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki.

Poniedziałkowe spotkanie rozpoczęto uzupełnieniem niezbędnych formalności związanych z wymianą, po czym każdy z pracowników w krótkiej prezentacji przedstawił swoją uczelnię macierzystą i zakres zainteresowań naukowych. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie kampusu uczelni z pracownikiem Działu Współpracy Międzynarodowej Konradem Marciniakiem i wizyta w Laboratorium Bezpieczeństwa Systemów Transportowych na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa, gdzie dr inż. Krzemiński Artur zaprezentował możliwości symulatora ciężarówki. Program pobytu zorganizowała i koordynowała mgr Monika Stanisz.

Koordynatorzy programu Erasmus na poszczególnych wydziałach zorganizowali nie tylko wykłady, ale także umożliwili pracownikom udział w prowadzonych na wydziałach badaniach, zorganizowali spotkania z władzami wydziału oraz dydaktykami zajmującymi się zbieżnymi tematami naukowymi. Liczymy, że networking zaowocuje w niedalekiej przyszłości współpracą naukowo badawczą.